header-icon

+370 61 800 700

Meistras į namus ar biurą didžiuosiuose miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Spaudos Kambarys

Senos sienos – naujas būstas (lrytas.lt) 

Senos sienos - naujas būstas (lrytas.lt)
Remonto darbai atpigo
Padaryti remontą senos statybos bute kainuos brangiau nei naujos statybos bute su daline apdaila. Mat naujame bute sienos būna paruoštos ir išlygintos, išvedžiota nauja elektros instaliacija ir vamzdynai, todėl remonto darbai nekelia rūpesčių.

Senam butui vien kosmetinio padažymo gali neužtekti. Paprastai kapitališkai suremontuoti tokį būstą ketinantys gyventojai nusprendžia išgriauti pertvaras, kad atsirastų didesnės erdvės. Perkeliami elektros lizdai, kurie sovietmečiu būdavo montuojami tokiame aukštyje kaip dabar šviestuvų jungikliai.

„Dažniausiai senos statybos butų sienos yra kreivos, atsiranda nemažų plyšių tarp perdangų ir sienų blokų. Dėl to sienoms, luboms, grindims paruošti reikia kur kas daugiau laiko ir medžiagų. Be to, neretai tenka nušveisti ir seną aliejinių dažų ar kreidos sluoksnį. Paprastai seno buto remontas atsieina apie 15 proc. brangiau nei naujo“, – teigė Giedrius Sapka, bendrovės „Meistro pagalba“, siūlančios įvairias kvalifikuotų darbininkų paslaugas, direktorius.

Pernai ir užpernai tipiško dviejų kambarių buto remonto sąmatos siekdavo 20-50 tūkstančių litų. Žmonės rinkdavosi brangias apdailos medžiagas, duris, šviestuvus, santechniką, griaudavo sienas, perplanuodavo kambarius. Dabar 20 tūkstančių litų yra didžiausia suma, kurią žmonės sutinka išleisti ir ryžtasi tik būtiniausiems darbams.

„Remonto kainos per metus nukrito perpus. Kadangi daug statybininkų neteko nuolatinio darbo, jie ieško, kur galėtų užsidirbti. Konkurencija didžiulė, kiekvienas skelbiasi, kad dirba geriausiai už mažiausią kainą.

Jei žmogui anksčiau reikėdavo išklijuoti du tris kvadratinius metrus plytelių, darbininkai beveik visada atsisakydavo – kam gaišti laiką dėl tokio menko užsakymo. Dabar atvažiuotų ir vienos suskilusios plytelės pakeisti“, – aiškino G.Sapka.

Pilnas straipsnis: lrytas.lt

Žiniasklaidos atstovams 

Jeigu norite susisiekti dėl interviu ar straipsnio publikavimo, rašykite adresu info@meistropagalba.lt arba skambinkite telefonu 861 800 700.

Mūsų Draugai