header-icon

+370 61 800 700

Meistras į namus ar biurą didžiuosiuose miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Ką daryti jeigu užsikimšo kanalizacija, kriauklė ar vandentiekis?

• Visų pirma, būtina naudotis papildomomis grotelėmis kriauklių ir vonių nutekėjimo angoms. Antra, kartą ar du per mėnesį plauti kriauklę verdančiu vandeniu. Jeigu kriauklė ar vonia vis dėlto užsikimšo, reikia išvalyti ją pompa. Reikia uždengti ja nutekėjimo angą ir tvirtai prispausti, įpilti 15-20 cm vandens (geriau karšto). Greitai iškelti pompą virš vandens, staigiai nuleisti ją žemyn, kad vanduo būtų išstumiamas kartu su nusėdusiomis dalelytėmis į kanalizaciją. Šį veiksmą reikia aktyviai pakartoti kelis kartus, ir dažniausiai nedidelis užsikimšimas pašalinamas. Siekiant išvalyti tvirtesnius „kamščius“, taikomas sodos arba šarmo skiedinys, speciali priemonė „Kurmis“. Prieš panaudojant pompą, iš vonios (kriauklės) reikia išsemti esantį ten vandenį ir įpilti 1 – 1,5 valandos vieną šių priemonių, po to įpilti karšto vandens ir pradėti aktyviai dirbti pompa. Taip pat galima išvalyti nutekėjimo vamzdį, prijungus lanksčią žarną prie dulkių siurblio išpūtimo angos ir glaudžiai prispaudus ją prie nutekėjimo angos. Kad būtų geresnė hermetizacija, žarną galima apvynioti šlapiu skuduru arba pagaminti specialią guminę poveržlę.

• Išvalyti nutekėjimo angą galima ir vandens srove, su slėgiu tekančia iš čiaupo. Tam reikia užmauti ant čiaupo tinkamo ilgio žarną, o nutekėjimo angą hermetizuoti, kaip pirmuoju atveju.

• Jeigu nepavyks pašalinti užsikimšimo nė vienu iš minėtų būdų, reikia nuimti sifoną ar riviziją, priklausomai nuo to, kurioje vietoje užsikimšo, ir išvalyti nutekėjimo angą kieta viela. Kad lengviau būtų atsukti rivizijos ir vamzdžių movos dangtį, dažydami vandentiekio vamzdžius, padenkite šias detales ir pjūvio vietą ne daugiau kaip vienu dažų sluoksniu.

Mūsų Draugai